Valójában ez volt az első növénnyel festésem.
Annak, hogy csak most közlöm, az az oka, hogy sokáig érleltem az anyagot és még több idő volt, míg elkészült a belőle horgolt tároló.
Ezt a folyamatot mutatom meg most.
Pólófonalat szerettem volna készíteni a méterben vásárolt anyagból, tervem szerint egyben festettem meg, aztán csíkoztam fel. Összehasonlítva a második ecoprintes eljárással, azt tartom eredményesebbnek, jobb a kész pólófonalat ecoprinelni.
Nem igazán voltam még tisztában a megfelelő festődéshez szükséges növények mennyiségével, a kevesebb itt valóban kevesebb, ám a végeredménnyel mégis elégedett vagyok.
Az előző posztban tehát már látható volt a szórás, tekerés és gőzölés folyamata, most a pihentetés utáni eredmény mutatom, mely - bevallom - engem teljesen lenyűgözött.
Gőzből a pihentető zacsiba került az anyag. |
Pár nap múlva bontottam ki a csomagot, ámultam a színkavalkádon. A lilás színt vadszőlőtől, a zöldet büdöskétől, a barnás foltokat dióburoktól, pettyeket pedig indiai teától kapta a textil.
Mosáskor viszont majdnem folytak a könnyeim, ahogy láttam eltűnni a színeket a lefolyón, itt már kezdett szürkülni, kékülni a festés, átalakult.
Noha intenzívebb színeket vártam, nagyon tetszetősek a pasztell árnyalatok is. Tárolóvá horgolva pedig a természetes anyagokkal festett fonalból egy természetes hatású, diszkréten színátmenetes bármitartót kaptam.
Görgei-Reiner Rita
Sajnos a természetes festés színeinek rögzítése az nagyon nehéz! Kiszívja a nap is, és az egyszerű állás is. Én Indiából hoztam textilt az első szintetikus mosószer eltüntette a színeket. :-(
VálaszTörlés